This is YALE

This is YALE
28. 11. 2018
K vašim službám: „This is Yale“ prezentuje průmyslová řešení šitá na míru

Místo, které je za běžných podmínek překladištěm příchozího a odchozího zboží na letišti Weeze poblíž německého Düsseldorfu, se stalo na dva zářijové dny centrem oboru manipulační techniky. Jedna část letiště se 19. a 20. září proměnila, aby zde mohla proběhnout prezentace průmyslových řešení „This is Yale“. Zákazníci, perspektivní klienti a prodejci z celé Evropy, Středního východu a Afriky byli pozváni, aby objevili rozsáhlé možnosti produktů společnosti Yale Europe Materials Handling.

Aby bylo možné předvést, jak lze řešení Yale® uzpůsobit pro různá nasazení, byly na akci vymezeny specializované zóny pokrývající širokou škálu průmyslových odvětví. Zástupci společnosti Yale, jakož i odborníci z dodavatelských partnerských společností včetně Shell, Pyroban, Bolzoni, Trelleborg, Orlaco, Balyo nebo RAVAS, prokázali své hluboké znalosti a porozumění výzvám, kterým čelí zákazníci i perspektivní klienti společnosti Yale.

Návštěvníci akce „This is Yale“ byli svědky představení mnoha nových a zajímavých produktů: Veracitor VX Gold Edition, modelová řada retraků s náklonem zdvižné věže a nový vysokozdvižný vozík EC s nosností 16 tun při těžišti 1.200 mm – vozík s nejvyšší nosností nabízený společností Yale k dnešnímu dni. Akce byla zaměřena především na automatizaci. Návštěvníci byli ohromeni představením robotického elektrického tahače Yale MO70T a robotického stohovacího vozíku s protizávažím MC15, vybavených technologií Balyo.

Na této vysoce interaktivní akci byly také odhaleny nové možnosti stávajících produktů a alternativních řešení napájení, vhodných pro rozsáhlou řadu pracovních prostředí.

Rozdělení na zóny s nejlepším řešením

Hosté akce „This is Yale“ měli možnost projít si až osm zón. V každé z nich bylo prezentováno používání odborných znalostí a řešení Yale pro různá nasazení.

  • Automobilový průmysl

Návštěvníci byli provedeni „Automobilovým supermarketem“, kde byli svědky živé demonstrace nového robotického elektrického tahače Yale MO70T. Poprvé byl prezentován robotický elektrický tahač s inovativním geonavigačním systémem Balyo. Experti z oboru demonstrovali, jak snadno lze přepínat mezi automatickým a manuálním režimem vozíku. Předveden byl také nový elektrický tahač Yale s řidičem, na kterém experti z oboru ukázali, jak se tato řešení Yale vyvíjela pomocí postupných operací a se zásadním ohledem na bezproblémový provoz.

  • Chemický průmysl

Odborníci ze společnosti Yale a dodavatelského partnera Pyroban měli po ruce řadu vzrušujících ukázek s řešeními přizpůsobenými pro korozivní prostředí, ochranu proti výbuchu a detekcí plynů. Nový vysokozdvižný vozík Veracitor VX Gold Edition hrál při předvádění klíčovou úlohu tím, že demonstroval svůj soubor osmi funkcí, jejichž cílem je zvýšit produktivitu a snížit celkové náklady na údržbu.

  • Stavebnictví

Nepřetržité třísměnné provozy ve stavebnictví vyžadují řešení, která vydrží dlouhodobou manipulaci s drahými, těžkými a často neforemnými náklady. Velkokapacitní vysokozdvižné vozíky Yale jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální výhled. Byly při ruce, aby předvedly spolehlivost a univerzálnost řešení Yale pro tento průmysl, jež je bohatý na různá přídavná zařízení.

  • Vozový park a telematika

V zóně „Vozový park a telematika“ se hosté seznámili se systémem Yale Vision vybaveným funkcí GPS Motion, který poskytoval přenos živých dat z vozíků zapojených na akci „This is Yale“. Data poskytují užitečné informace po celou dobu životnosti vozíku a pokud jsou správně používána, mohou pomoci manažerům logistiky optimalizovat efektivitu vozového parku, výkonnost obsluhy, snížit jejich dopady CO a celkové náklady na manipulaci s materiálem.

  • Potravinářství a nápojářství

Pro potravinářství a nápojářství je z hlediska zvyšování produktivity klíčové používat zařízení šetrná k životnímu prostředí. Společnost Yale prezentovala řešení navržená pro řízení náročných úloh, od řešení pro chladírenské skladování, manipulace se dvěma paletami, možnosti snižování hluku až po přesné ovládání. Spolehlivý vozík GLP30VX Veracitor, navržený pro práci s vidlicemi nebo s jiným přídavným zařízením, byl díky své přednosti - zvyšující produktivitě - hlavní atrakcí.

  • Papírenský a dřevařský průmysl

Prach a špína jsou přirozenými nepřáteli zařízení pro manipulaci s materiálem v papírenských, dřevařských a recyklačních aplikacích. Řešení Yale pro tento segment jsou navržena tak, aby se s drsnými provozními podmínkami vyrovnala. Vysokozdvižný vozík GDP35VX Veracitor o vysoké nosnosti s reverzním ventilátorem, čelistmi na balíky a varovnými světly pro chodce byl hvězdou výstavy v oboru papírenských a recyklačních aplikací. Zatímco nový vozík EC Yale o nosnosti 16 tun při těžišti 1.200 mm přijal čestné místo ve dřevařských aplikacích.

  • Řešení napájení

Různí zákazníci požadují různé způsoby řešení napájení. Společnost Yale předvedla širokou škálu způsobů napájení, včetně nedávno uvedeného vlastního motoru Stage V ICE, olověněno-kyselinových akumulátorů a lithium-iontových či vodíkových palivových článků.

  • Řešení pro dodavatelské řetězce

Byl oživen příběh cesty palety od kontejneru k zákazníkovi, kde byli návštěvníci svědky toho, jak lze řešení Yale využít ve všech fázích dodavatelského řetězce. Nový retrak MR12E s náklonem zdvižné věže dokonale prokázal svou schopnost pracovat v těsně vymezeném prostoru, poprvé byl představen robotický stohovací vozík s protizávažím Yale MC15, vybavený technologií Balyo.

„Bylo úžasné, že jsme mohli na akci „This is Yale“ přivítat tolik zákazníků, prodejců, dodavatelů, novinářů a perspektivních klientů“, řekl Iain Friar, Yale Brand Marketing Manager, EMEA. „Naši hosté – včetně některých z Blízkého východu – cestovali mnoho kilometrů, aby se k nám v Německu připojili. Děkujeme jim za jejich čas, nadšení a doufáme, že jsme jim ukázali, jak rozsáhlá a všestranná řešení může společnost Yale poskytnout pro jejich obory. Víme o výzvách, kterým podniky čelí v široké škále nejrůznějších nasazení, a naše znalosti jsme využili k tvrdé práci na vývoji těch nejlepších řešení ke zvýšení jejich produktivity.“